Hellcsi, lávcsi, szívcsi
- Béla! Te tudtad, hogy a Piroskának agyvérzése volt?
- Melyik Piroskának?
- A barátnőmnek.
- Beszélsz butaságot. Akkor, csak tudnál róla. Nem is úgy néz ki, mint aki beteg.
- Mire alapozod ezt?
- Láttam a napokban. Valami fickóval sétált. Olyan dögös az a nő még mindig. Nyugodtan letagadhatna húsz évet.
- Béla! Csak nem…..?
- Semmi csak! Csupán, látom, amit látok. Ezért, nem értem, hogy miért mondod, hogy beteg?
- Szerintem az. Most tanul beszélni. Elég érthetetlen és összefüggéstelen dolgokat ír. Egy, művelt, okos nő volt, de most. Ezért gondolom, hogy történt vele valami. Tudod mit írt?
- Mit?
- Na, ezt hallgasd!
- Hellcsi Marcsi! Mizúka?
Nekem itt van uncsi. Főzni neki kajcsi.
Aztán fürcsi. alcsi. Szercsi van, meg sok puszcsi.
Megyek tencsi. Minden szupcsi.
Na, puszcsi.
Na, erre kössél csomót Béla!
- Ó, drágám! Nem beteg ő, csak fiatalos akar lenni, és azért használja ezeket a szavakat. Ez ma a dívat. Tudom, hogy számodra furcsa, mert téged mindig elvarázsolt a nyelvünk sokszínűsége. Most, pedig úgy beszélnek a fiatalok és a kevésbé fiatalok, mint aki lenyelte a szó felét. Ebből is látszik a rohanó világ tempója. Így hetvenfelé, nekünk már nem terem babér és szavainkat sem hallják meg rég.
- Szomorú vagyok Béla, mert nincs annál szebb, mint mikor kimondhatod, hogy szeretlek kedves. Ilyenkor a bőrödön érzed a szavak simogatását. Ezzel a szercsi, lávcsi, meg mit tudom én mivel, meg nem érzel semmit, csak a nagy semmit. Mivé lettek a csodálatos szavak és hol a figyelem és a szeretet?
- Drága szívem! Megértelek, de ne mérgelődj. Számunkra olykor furcsa a világ, de én még mindig úgy szeretlek, mint rég. Füledbe, szerelmes lelkemmel suttogom, hogy a szívemmel szeretlek, és a lelkemmel ölellek, amíg csak élek.